Реклама
Наши ѕвездиФитнес

Најзгодната водителка од Канал 5 телевизија ги препоти гледачите – во вакво издание не ја виделе досега

Вера важи за една од најзгодните водителки, а ова е нејзината тајна

Реклама

Водителката Вера Мештеровиќ (44) како поранешна манекенка отсекогаш внимавала на својот изглед.

Тоа секако подразбира здрава храна и балансирано и умерено уживање во сé, но и редовни тренинзи во теретана.

Кога е пред телевизиските камери, таа е секогаш стокмена од глава до пети во преубави креации со кои никого не остава рамнодушен.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Но Вера подеднакво заводливо изгледа и кога ќе облече хеланки и спортска маичка и ќе „скокне“ во најблиската теретана.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Од нејзините објави на Инстаграм можеме да видиме дека таа напорно тренира и како од шега ги прави и најтешките вежби кои многу дами не би можеле ни да ги направат.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Таа тренира дисциплинирано, а како изгледа додека се поти и ја одржува својата форма, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

И покрај тоа што летото веќе одамна заврши, Вера со ова покажа дека е една од оние најупорните што преку цела година се грижат за своето здравје, па често можете да ја сретнете на вакво место.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Но благодарение на овие свои навики, таа што и да облече изгледа неодоливо и важи за една од најзгодните водителки.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Впрочем тоа можевме да го видиме и од нејзините летни изданија, но и кога ќе облече некој фустан и ќе заблеска во полн сјај.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

А дека тоа навистина е така погледнете и сами уверете се од фотките што следуваат на крајот од галеријата…

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button