Реклама
Наши ѕвезди

Најзгодната баба во Македонија и нејзината сестра се како Барбики – во која човек попрво да гледа

Македонската пејачка и нејзината сестра изгледаат како Барбики.

Реклама

Фолк-пејачката Даниела Темелковска е една од најзгодните пејачки на македонската музичка сцена.

Долги години е дел од нашата естрада, но судејќи според физичкиот изглед, како времето да запрело за оваа дама.

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

Даниела буквално изгледа како на почетокот на кариерата.

Маркетинг

Минатата година беше една од најсреќните за пејачката, бидејќи се оствари и во улогата на баба.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

Нејзиниот син и колега, Даниел Блажевски стана татко, одноно ја доби ќерката Јана.

Јана ја направи Даниела најзгодната баба во земјава.

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

Освен континуираната нега, се чини дека и генетиката игра голема улога во совршениот изглед на пејачката.

Доказ за тоа е и нејзината сестра Емилија, која исто така изгледа фантастично.

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

Даниела и Емилија изгледаат како близначки.

Многупати пејачката има истакнато дека тие две се исклучително блиски и секаде одат заедно.

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

На нивните социјални мрежи може и да се забележат многу нивни заеднички фотографии.

Сестрите обожаваат да патуваат на егозитчни места.

Повеќе нивни фотографии погледнете во продолжение:

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

ФОТО: Фејсбук / Даниела Темелковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button