Реклама
Вирално

Најдобриот СВАДБЕН ТАНЦ во МАКЕДОНИЈА -Невестата и младоженецот РАСТУРИЈА од играње!

Зошто сите ги споделуваат?

Реклама

Наташа Стојанова и Константин Богданоски се младенците кои викендов правеле свадба  а еве зошто сите го споделуваат нивниот сведбен танц.

Преубавите невеста и младоженец одлично се подготвиле за отворањето на нивната венчавка. Најверојатно се работи за професионални танчери, а доколку не очигледно е дека имаат голем талент за ритам и можеби и треба да подразмислат за се занимаваат со танц.

Маркетинг

За нивната свадбена точка да изгледа на високо ниво Наташа и Константин ја ангажирале реномираната зумба инструкторка Кате која ги подготвила како за на спот.

Маркетинг

Филмско изгледа нивното движење и оригиналност , толку природно се однесуваат што ги стоплија срцата на сите кои го погледнаа видеото.

Водителката од Алфа ТВ, Анастасија Илиеска,  чие моминско презиме е Богданоска, го сподели видеото и им честиташе, најверојатно по презимето  се работи за нејзин братучед.

Ќе ме натераат да се запишам и јас да научам!
Прекрасни!
Вака да го танцувате цел живот. 🍀❤️

– напиша водителкат на објавата.

Прекрасна испирација за идните младенци, браво за Наташа и Константин!

Погледнете го видеото во продолжение:

ВИДЕО

 

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button