Најдобрата мама на светот – Карлеуша се растопи која ја прочита роденденската честитка што ја доби од своите ќерки

Пејачката Јелена Карлеуша наполни 41 година и за својот роденден доби бројни честитки и подароци од најблиските и пријателите.

Сепак, една од омилените честитки сигурни и беше онаа што ја доби од ќерките Атина и Ника, која што ја сподели на Инстаграм

ADVERTISEMENT

„Драга мамо, среќен роденден ти посакуваат Атина и Ника. Те сакаме многу, ти благодариме што си најдобрата мама на светот“, напишаа девојчињата.

Еве како изгледаше тоа:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Инаку, Карлеуша не сакаше да прави журка за својот 41 роденден, бидејќи, како што самата вели, се уште трпи болка што најсаканото суштество не е со неа (алудирајќи тука на нејзината мајка Дивна Карлеуша).

Но таа имаше настап во Врњачка Бања каде што ја дочека изненадување на какво не се надеваше ни во сон.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено, публиката го скандираше нејзиното име и ја запеа роденденската песна додека таа беше на сцената, а Јелена само ја спушти главата и пред масата покажа колку е благодарна на подарокот, и тоа со солзи на очите.

 

Facebook Comments
(Visited 344 times, 1 visits today)
Loading...