Реклама
Наши ѕвезди

Најголемата македонска Гранд ѕвезда има сопруга која е вонсериска убавица што остава без здив (фото)

За нивната венчавка и голема свадба се уште се зборува

Реклама

Младиот и шармантниот пејач Ален Хасановиќ својата голема музичка кариера ја започна во „Ѕвездите на Гранд“.

Тој денес важи за еден од најпознатите пејачи од нашата земја чии песни се хитови и во соседството, а многу претставнички на понежниот пол се интересираат и за неговиот приватен живот.

Но срцето на Ален припаѓа на една убавица со која тој веќе некое време е во среќен брак и која ќе ве освои на прв поглед.

Маркетинг

Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Имено, Ален ги изненади сите кога прв пат во емисијата „Гранд магазин“ откри дека наскоро планира да се жени.

Маркетинг

Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Оваа вест тогаш беше како гром од ведро небо, затоа што до тогаш оние што го следат не знаеја ниту дека е во врска.

Но Ален тогаш откри дека на љубовен план е исполнет, а по неколку месеци се случи и венчавката за која и денес се зборува.

Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Ален како богат шеик кој би дал сé за својата Лејла

Имено, Ален и неговата сакана Аида Чако која е вонсериска убавица што можете да видите и од фотографиите, најпрво направија венчавка според шеријатските обичаи, а потоа и раскошна свадба со голем број гости и многу Гранд ѕвезди.

Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Аида има 30 години и изгледа како холивудските диви, а под секоја нејзина објава на Инстаграм добива голем број комплименти.

Инстаграм/ Аида Чако

Покрај својот неодолив шарм, таа плени и со модните комбинации што ги носи, а Ален секогаш блеска од среќа кога е покрај неа.

Инстаграм/ Аида Чако

Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Впрочем за тоа зборуваат и овие нивни фотографии, нели?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button