Реклама
Наши ѕвезди

Највесел и најсреќен – вака изгледа свадба кога Спасен Силјаноски е кум

Кум златен и највесел.

Реклама

Македонскиот пејач и неговото семејство беа кумови на свадбата на неговиот најдобар пријател.

Познатиот македонски музичар правеше свадба, а кум му беше пејачот Спасен Силјаноски.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Спасен важи за голем патриот и еден е од ретките пејачи кои на своите настапи пеат само македонски песни.

Маркетинг

Тој ја негува македонската традиционална песна и се труди со својот пример да ја пренесе љубовта кон традицијата, како и вистинските вредноста, кај поладите од него.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Ја почитува македонската традиција и секогаш гордо зборува за тоа.

Познатиот саксофонист, Даниел Божиновски направи свадбена прослава со својата сакана Меги Божиноска, а кум на свадбата им беше Спасен.

ФОТО: Инстаграм / Даниел Божиновски

Даниел и Меги официјално го добија своето прво чедо во 2021 година, а кум на крштевката беше токму Спасен.

Викендов тие одлучија да направат и свадбена веселба, а според фотографиите на социјалните мрежи, се чини дека било лудо и незаборавно.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Највесел меѓу гостите секако бил кумот, кој дури се качил на автомобил за да прослави за парот.

Спасен сподели фотографии на Инстаграм и упати честитка до парот:

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

ФОТО: Инстаграм / Спасен Силјаноски

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button