Реклама
Наши ѕвезди

Нашиот познат јутубер соопшти преубава вест – сите му честитаат, убавата Марта блеска од среќа (фото)

Помина година дена откако Стефан Лазаров застана на лудиот камен и се ожени со Марта

Реклама

Еве како Стефан Лазаров и неговата понежна половина, Марта, ја прославија нивната прва годишнина од бракот

Најпознатиот македонски јутубер, Стефан Лазаров, и неговата сопруга Марта ја прославија својата прва годишнина од бракот.

Тие застанаа на лудиот камен минатиот јули, а на нивната гала прослава имаше бројни познати личности од нашата земја.

Маркетинг

Принтскрин/ Јутуб, Лазаров

Стефан и Марта сега се потсетија на нивната гламурозна прослава, па и двајцата споделија неколку фотографии од прославата.

Маркетинг

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Тие се венчаа на 8 јуни 2023, а Марта на својот Инстаграм сподели неколку фотки од венчавката во црквата и од свадбената церемонија.

Таа ја сподели и фотографијата со која Стефан и ја честиташе годишнината, а неговиот коментар ги насмеа сите.

Еве што напиша тој:

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Тие на Инстаграм објавија и бројни честитки од нивните пријатели и фанови, а една од најубавите ја добија од сестрата на Стефан, Марија.

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Имено, младата актерка објави колаж фотографии од нивната свадба, а на нив напиша: „Среќна годишнина, дечиња“.

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Потсетуваме, Стефан својата сакана со која беше неколку години во врска ги изненади сите и со начинот на кој ја запроси.

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Имено, тој тоа го направи на фудбалски натпревар, на преполниот стадион на Барселона, и тоа на „филмски“ начин.

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Стефан тоа го направи на трибините на стадионот „Камп ноу“ во Барселона, а Марта беше воодушевена.

Погледнете фотографии од свадбата на Стефан и Марта:

Бонус галерија

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Свадбата на Стефан и Марта

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Инстаграм/ Стефан Лазаров

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button