Реклама
Стил

Нашата претседателка може да биде и министерка за елеганција – ова издание го коментираа сите

Претседателка што ги воодушевува сите и со својот стил

Реклама

Неколку збора за стилот на дамата која ќе остане запаметена и како првата жена претседател на Македонија

Претседателката Гордана Силјановска Давкова овие жешки денови очигледно има поприлично набиена агенда, што може да се види и од нејзиниот профил и фотографиите што се споделуваат на нејзиниот профил на социјалните мрежи.

Но покрај нејзината функција и со сите предизвици со кои се соочува откако стана претседателка, никој не може да оспори дека оваа дама изгледа грациозно и во својата осма деценија од животот, но и дека знае како да ги избере вистинските парчиња за себе, секогаш адекватно избрани и во зависност од пригодата.

Маркетинг

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Имено, нашата претседателка во речиси секоја пригода покажува дека има речиси беспрекорно чувство за стил и мода, а тоа впрочем можевме да го видиме и деновиве кога Гордана тоа и го демонстрираше.

Маркетинг

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Откако ја прифати оваа одговорна функција, таа не престана да воодушевува и со комбинациите што ги носи во најразлични пригоди, па така по посетата кај Папата кога сите ги воодушеви со своето all-black издание со кое ги испочитува сите протоколи (види тука), претседателката деновиве како да не престанува да си поигрува со боите, правејќи го тоа на совршен начин.

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Па така пред само неколку дена можевме да ја видиме во одлично комплетче во пастелно розова нијанса кое што го носеше кога се сретна со претседателот Володимир Зеленски на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин, а еден ден подоцна се појави во уште поинтересно пастелно издание, но во сина нијанса.

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Таа со овие свои неколку изданија покажа дека новата функција одлично и „легна“ и дека успева да излезе на крај со предизвиците, но и дека како прва жена претседател на Македонија знае и да заблеска на вистинскиот начин и да ја претстави нашата земја во најдобро светло.

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Инстаграм/ Гордана Силјановска Давкова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button