Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува

Првата дама на Македонија во последните денoви е поприлично активна и имаме прилика често да ја гледаме во јавноста.

Фото: Принтскрин

И откако не воодушеви на отворањето на канцеларијата Младихаб во центарот на Скопје со своето елегантно издание (види тука), таа и при првата заедничка официјална посета со својот сопруг, претседателот Стево Пендаровски, во Австрија, беше посебно дотерана.

Во прашање е капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, а за кој веќе ви пишувавме. Но деновиве дизајнерката Тања Кокев објави неколку фотографии на кон се гледа и преубавиот фустан што Бети го носеше во ова издание.

Фото: Принтскрин

Имено, таа за оваа пригода избра фустан со потписот на една од нашите најпознати дизајнерки, Тања Кокев. Фустанот е во идентична нијанса како и капутот, со долги ракави и должина нешто под колената, а Елизабета одлично го комбинираше со високи потпетици во беж нијанса.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска (@elizabetagjorgievska)

„Конечно имаме прва дама со стил“, напиша една корисничка под фотографијата на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска (@elizabetagjorgievska)

Па, дали ви се допаѓа Бети во ова издание?

Facebook Comments
(Visited 40.443 times, 1 visits today)