Реклама
Наши ѕвезди

Нашата позната фолкерка како матурантка нема да ја препознаете – откри и зошто си остана немажена

Фотографијате е од пред 15 години

Реклама

Нема шанси да ја препознаете

Таа денес важи за една од најпровокативните пејачки на нашата естрада, но на оваа фотографија нема шанси да ја препознаете.

Нејзините провокативни креации, разголени нозе и деколтеа што никого не оставаат рамнодушен ги нема на фотографијата, па многумина ќе бидат изненадени кога ќе дознаат за кого станува збор.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Имено, оваа е фотографија од матурската на пејачката Марија Тодоровска, попозната како Марија Луиса.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

И оние што го следат нејзиниот „труд и дело“, многу добро им е познато како таа изгледа кога е на сцената.

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

На нејзините настапи е вистинско лудило, а за неа велат и дека знае да биде кралица на бакшишот.

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

На социјалните мрежи кружат бројни видеа на кои Марија одвај ги држи парите во рацете што ги добила од расположените гости, кои очигледно ги погодила со песните, а сега таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија со која ги изненади сите.

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

„Кога бев матурантка, пред 15 години“, напиша таа под фотографијата.

Инаку, Марија претходно објави и еден колаж составен од неколку фотографии со кои покажа како би сакала да изгледа нејзината свадба, а потоа ги сподели и пораките што ги доби од нејзината мајка која и порача дека нема да и дојде на свадбата.

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

„Само преку мене мртва. Во црно не се прави свадба, ако не знаеш прашај – во бело“, и порача во шега мајката.

„Епа јас од тебе ќе останам не мажена“, и одговори Марија.

Во продолжение на текстот погледнете го целиот разговор помеѓу пејачката и нејзината мајка за „свадбата“ на Марија.

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Бонус галерија

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Провокативиот стил на МаријаЛуиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

Фото: Инстаграм/ Марија Луиса

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button