Нашата позната фолкерка им објави вoјна на килограмите – реши да се преполови, погледнете, ова се нејзините последни фотографии!

Ирена Спасовска успеа да се реши од вишокот килограми и сега изгледа како во најдобрите години.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска (@karolina.di.photographer)

Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска од пред некое време реши да се збогува од вишокот килограми и својата линија да ја доведе во беспрекорна форма. Таа затоа почна да редовно оди во теретана и да вози велосипед, а во вежбите и помага личен тренер. Toa можеме да го видиме и од нејзиниот профил на Инстаграм, каде облечена во хеланки и спортска опрема го покажа резултатот од напорните тренинзи. Очигледно дека Спасовска не планира да застане со слабеењето, туку планира дополнително да ослабне.

На нејзините фотографии изгледа речиси преполовено, па сега го користи секој момент да се пофали со својата нова линија.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Пејачката полека но сигурно се приближува кон својата цел и се враќа кон стариот изглед. Потполно ја променила исхраната, корист здрави намирници кои не прават штета на организмот, а времето поминато во изолација и додека траат рестриктивните мерки заради пандемијата го користи да се посвети малку повеќе на самата себеси и на своето здравје.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска (@karolina.di.photographer)

И секако дека резултатите се неминовни, па како таа изгледа сега, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска (@karolina.di.photographer)

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска (@karolina.di.photographer)

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска (@karolina.di.photographer)

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

 

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спасовска

(Visited 1.918 times, 1 visits today)