Нашата позната фолкерка го покажа бебенцето на Инстаграм – ЕМОТИВНАТА ФОТОГРАФИЈА им ги стопи срцата на сите

Пејачката го покажа бебето на Инстаграм и ги воодушеви сите

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Познатата македонска пејачка Татијана Стефановска која пред неколку месеци се реализираше во улога на мајка, ја покажа својата ќерка на социјалните мрежи.

Таа позираше заедно со својот сопруг, Митко Бежаноски, кој во рацете ја држи нивната мала принцезичка облечена во преубаво бело фустанче

Стефановска во месеците додека беше бремена не се огласуваше во медиумите, па речиси никој и не знаеше дека е во блажена состојба. Шармантната битолчанка долги години ја водеше битката да се оствари во улога на мајка, па затоа и на оваа тема ретко зборуваше во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Таа и по породувањето некое време направи пауза од социјалните мрежи, па ретко објавуваше фотографии со нејзината наследничка.

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Но овој пат таа го покажа нивниот ангел на Инстаграм, а од фотографијата можеме да видиме дека и родителите уживаат во новата улога.

Пејачката на овој начин ги воодушеви пријателите што ја следат на споменатата социјална мрежа, но и фановите.

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Емотивната објава за кратко време привлече големо внимание и веќе брои голем број лајкови.

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

Фото: Инстаграм/ Татијана Стефановска

(Visited 520 times, 1 visits today)