Нашата позната манекенка се појави на свадбата и го украде шоуто – КРЕAЦИЈАТА што ја носеше никого не остави рамнодушен

Познатата манекенка изгледаше неодоливо во ова издание…

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Катарина Ивановска блескаше на една свадба во тесен црн фустан во кој изгледше како да е на модните писти.

Таа дефинитивно го украде шоуто кога во ова издание се појави на веселбата, не оставајќи никого рамнодушен.

Носеше долг фустан со кој го истакна своето манекенско тело, искористувајќи го до максимум својот неверојатен сексапил, и притоа кокетирајќи со елеганцијата и ниту за милиметар не преминувајќи ја границата на пристојноста.

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Таа едноставно блескаше во ова свое монохроматско издание, а јаготка на шлагот беа и деталите во оваа шик комбинација.

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Имено, фустанот имаше необичен дезен од дното па низ целата должина, што даде посебно освежување и допринесе за издолженост на самиот изглед, а на манекенката стоеше како да е направен специјално за неа. Таа целото издание го зачини со црни сандали, огрлица и коњско опавче.

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Како таа изгледаше во ова свое издание и зошто сите се вртеа по неа, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Погледнете ги и останатите фотографии…

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска

Фото: Инстаграм/ Катарина Ивановска
(Visited 1.430 times, 1 visits today)