Нашата позната манекенка повторно провоцира на Инстаграм – ја зазеде познатата поза и си поигра со оскудните бикини (фото)

Нашата познат модел Александра Накова сезоната за бањање ја отвори уште на почетокот на јуни и отогаш на Инстаграм речиси и да не можеме да ја видиме во нешто друго, освен во костими за капење.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Бидејќи повторно е мошне активна на социјалните мрежи, нејзиниот Инстаграм профил веќе е полн со фотографии на кои позира во оскудни бикини со кои ја крева температурата на социјалните мрежи.

Нејзините фотографии се вистински мелем за очи, а тоа можеме да го видиме и од бројните комплименти што ги добива под нив.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

На последната фотографија таа носи сини бикини со бел пораб, заземајќи ја познатата поза во која девојките со рацете ги држат бикините.

Имено, благодарение на денешните инфлуенсерки и Инстаграм, ова лето е ИН позата во која девојките ги држат бикините кои изгледаат како туку што да ја изгубиле борбата со гравитацијата и дека ќе паднат.

Една од оние кои ја прославија оваа необична поза е познатата „плус-сајз“ манекенка Искра Лоренс, а ја обожава и убавата манекенка Деми Ловато.

Но мораме да признаеме дека и верзијата на Накова е топ

И додека за некои жени ова е бизарно и вулгарно за други пак ова е супер идеја бидејќи конечно знаат што да прават со рацете кога ќе застанат пред камерите.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Во продолжение погледнете уште неколку вакви и слични изданија на Накова во костими за капење…

Фото: Инстаграм/ Александра Накова
Фото: Инстаграм/ Александра Накова
Фото: Инстаграм/ Александра Накова
Фото: Инстаграм/ Александра Накова
Фото: Инстаграм/ Александра Накова
Facebook Comments
(Visited 408 times, 1 visits today)
Loading...