Наши ѕвездиФитнес

Нашата позната водителка во уште едно „брулатно“ издание со кое го ВООДУШЕВИ машкиот род – никогаш не изгледала подобро!

Вера има тело за чиста 10-ка!

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Нашата позната дама покажа како вежба во теретана и дека сериозно решила да се посвети на самата себеси и здравиот живот. Резултатот е и повеќе од очигледен, што се гледа и по фотографиите што ќе ги видите во продолжение, а таа на овој начин ги мотивира и нејзините бројни обожаватели покажувајќи дека со неколку тренинзи неделно секако сте во ќар…

Поранешната македонска манекенка и позната водителка Вера Мештеровиќ покажа како се одржува во форма.

Шармантната водителка на својот профил на социјалните мрежи објави видео и покажа како ја одржува својата витка линија.

Облечена во тесни црни хеланки и спортска маичка Верба вежба и се поти свртена со грбот кон оној што ја снима.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Таа одлучи сериозно да се посвети на самата себеси и здравиот живот, а резултатот е и повеќе од очигледен.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Имено, Вера денес изгледа беспрекорно, а тоа го покажа и неодамна кога во една кампања се појави во оскудно издание.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Тоа впрочем можеме да го видиме и од ова нејзино издание кога на Инстаграм сподели дел од атмосферата во теретана.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Облечена во тесна спортска опрема водителката ги „засука“ ракавите и му се „фрли“ на вежбањето.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Таа притоа во преден план ја истакна својата позадина, но и телото на кое не можеме да му најдеме ниту една мана.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Вера и со оваа соја објава ги воодушеви фановите на социјалните мрежи, и сите се согласни дека никогаш не изгледала подобро.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Не изостанаа и комплиментите на сметка на нејзиниот изглед, со што Вера покажа дека со вежбањето секогаш сте во ќар.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Па, големо браво за нејзината упорност, но и за тоа што на овој начин ги мотивира и другите да почнат со вежбање.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button