Реклама
Наши ѕвезди

Нашата пејачка во шок заради смртта на малата Данка, од ПРЕГОЛЕМАТА БОЛКА остана без зборови (фото)

По смртта на малото девојче се огласи и една од нашите најпознати пејачки која сподели само едно...

Реклама

Трагичен крај што ги растажи сите

Откако медиумите ја објавија веста дека малата Данка Илиќ која исчезна на 26 март била прегазена, а потоа фрлена на депонија, на социјалните мрежи се огласија бројни познати личности од регионот.

Една од нив е и нашата пејачка Антониа Гиговска која неодамна се оствари во улога на мајка и која скршена од болка, не можеше да изусти ниту збор, туку сподели само скршено срце со емотикон што плаче врз црна позадина на својот профил на Инстаграм кога дозна за смртта на Данка Илиќ која имаше само две години.

Маркетинг

Фото: Социјални мрежи

Оваа тажна вест го погоди целиот Балкан, а многу познати пејачи од соседството скршени од болка ги откажаа своите настапи.

Маркетинг

Фото: Социјални мрежи

Потсетуваме, за убиството на Данка Илиќ (2) по која трагаше половина Европа се осомничени С.Ј. од селото Лука и Д.Д. од селото Злот.

Фото: Социјални мрежи

Тие се осомничени дека со службеното возило најпрво го удриле девојчето, а потоа го ставиле во гепек и фрлиле на депонија.

Полицијата се уште трага по телото на девојчето.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button