Реклама
Стил

Нашата најпозната пејачка во свадбено издание од кое застанува здивот – мама што ги воодушеви сите

Преубавата пејачка што и да облече изгледа совршено, но оваа боја дефинитивно знае како да ја носи

Реклама

Пејачката овој пат одлучи да облече сина креација која што ја заокружи со бели високи потпетици и беспрекорна шминка.

Познатата македонска пејачка Антониа Гиговска со своите обожаватели сподели како изгледа на една свадба на која што се појави.

Таа им го украде вниманието на фановите со впечатливиот син фустан што го носеше, но и со своето ведро расположение.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Во прашање е креација во која Гиговска изгледаше како „милион долари“ и со кој ги воодушеви вљубеничките во модата.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

„Wedding night“, напиша пејачката на видеото што го објави, а сите се согласни дека ова е едно од нејзините најубави изданија.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Повеќе од очигледно е дека што и да облече оваа млада мама изгледа совршено, а не помина ни година дена откако се породи.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Невеста од соништата

Потсетуваме, Гиговска се породи минатото лето кога го роди малиот Киан, а на вена љубов се заколна пред помалку од три месеци.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

За нејзината гламурозна свадба се уште се зборува, а како што самата пејачка неодамна откри за Гламур магазин, за свадбената церемонија со Џокер се подготвувале цели три месеци.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Гиговска на свадбата промени две венчаници и во двете изгледаше како принцеза, а како што самата изјави ја избрала креациите на Моника Коцарева затоа што од дете мечтаела токму за такви фустани од бајките, па воопшто не и бил тешко да се одлучи за нив.

„Точно! Сакав да имам две венчаници една долга и една кратка. Сакав да сум уникатна и сакавме да се приближам до мојот стил најмногу што можам. Коцарева ми помогна за истото!“ изјави Гиговска неодамна за Гламур магазин.

Целото интервју со неа прочитајте го тука

Бонус галерија

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Гиговска како невеста

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button