Реклама
Стил

Нашата водителка се бореше со најтешката болест – но погледнете ја сега, изгледа сé поубаво и поубаво

Никој не знаеше дека една од нашите најпознати водителки поминува низ најтешкиот период од животот

Реклама

Водителката Лила Филиповска пред неколку години се соочи со сериозен здравствен проблем за кој отворено зборуваше.

Многумина беа непријатно изненадени кога дознаа дека Лила се соочува со тешка болест. Таа во март минатата година за прв пат во јавноста отворено зборуваше за нејзината борба, откривајќи дека ја победила подмолната болест и со тоа давајќи им надеж на многумина што се наоѓаат во слична ситуација.

Лила со ова стана синоним за жена борец, но и некој што им дава силна поддршка на жените кои водат битка како нејзината потсетувајќи ги дека не се сами и дека постои светло на крајот на тунелот.

Маркетинг

Инстаграм/ Лила Филиповска

По бурата – сонце

Водителката откако дозна дека има рак на дојката поминуваше низ многу тежок период, но таа успеа храбро да се избори.

Маркетинг

Инстаграм/ Лила Филиповска

Таа за целото време не потклекна и го живееше животот како и претходно, а само најблиските знаеја низ што поминува.

И додека нејзините фанови ја гледаа на малите екрани речиси никој не знаеше низ колку тежок период поминува, а тоа дека била болна водителката откри дури откако се излекува.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила денес им е инспирација на многумина кои се соочуваат со истиот проблем покажувајќи како треба да се справуваме со предизвиците.

И како што самата во една пригода истакна, таа најмногу сака светот да го гледа со розови очила, бидејќи така е многу поубав и така го гледала во периодот што сега е веќе зад неа.

Инстаграм/ Лила Филиповска

А дека тоа навистина така, сведочат и нејзините фотки на Инстаграм на кои од ден на ден изгледа сé поубаво и поубаво.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Што и да облече изгледа прекрасно, а за тоа зборуваат и бројните лајкови што ги добива под секое свое издание.

Инстаграм/ Лила Филиповска

Некои од нејзините последни изданија на кои блеска како холивудските диви, погледнете низ фотографиите…

Инстаграм/ Лила Филиповска

Инстаграм/ Лила Филиповска

Инстаграм/ Лила Филиповска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button