Реклама
Наши ѕвезди

Наследничката на Анета и Џими од „Молика“ порасна во вистинска убавица – еве на кого личи повеќе

Една фотографија, милион зборови

Реклама

Ретко ги гледаме заедно во јавноста, но не и на социјалните мрежи

Еден од нашите најубави вокали, Анета Љумаковска, ги изненади сите со последната објава на социјалните мрежи.

Имено, таа сподели фотографија на која е со својата ќерка која што ја доби од бракот со поранешниот сопруг Џими Мицевски.

Маркетинг

Од фотографијата можеме да видиме дека нејзината наследничка пораснала во вистинска убавица, но и дека личат една на друга.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

И како што ќе забележат многумина, тие изгледаат дури и како сестри, посебно додека Анета имаше црна коса.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Потсетуваме, Анета од неодамна се придружи на таборот на русокосите, а сите се согласни дека промената и стои одлично.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Тоа впрочем можевме да го видиме и од нејзините последни објави, за кои секогаш добива дузина комплименти.

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

Од овие причини, неодамна поразговаравме со Анета на најразлични теми, а меѓудругото и за нејзиниот стил, па на прашањето кој е виновникот што таа блеска се повеќе и повеќе во последно време популарната пејачка ни го даде следниот одговор:

Фото: Инстаграм/ Анета Љумаковска

„Точно е дека секоја јавна личност треба да внимава на комплетниот изглед бидејќи сцената го бара тоа. Покрај гласот, треба и да изгледа убаво. Секако дека имам луѓе кои се грижат за мојот изглед и тоа не само од женска страна, туку и од машка страна, бидејќи треба и тоа да го запазиме, да биде убаво пристојно впечатливо секси, но сепак пристојно и културно“, изјави тогаш Анета.

Целото интервју со Анета прочитајте го тука...

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button