Мapина Тyцаковиќ ја изгуби битката – нејзините последни зборови на Инстаграм ќе ви го скинат срцето, еве што напиша

Марина Туцаковиќ со години се бореше со oпaката болecт од која на крајот ја изгуби битката.

Фото: Принтскрин

Таа храбро се бореше и не се предаваше, а по некогаш за целата ситуација ќе напишеше и по некој збор.

Па така нејзиното последно јавување на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм има црна позадина и зборува за луѓето што заминале од нејзиниот живот.

„Престани прв да се јавуваш и ќе видиш колку мp-тви цветови си залевал“.

Еве како изгледа нејзината порака:

Фото: Принтскрин

Марина во последните две годни се лeчеше успешно, а за својата борба отворено зборуваше во медиумите.

Фото: Принтскрин

Родена е на 4 ноември 1953 година во Белград.

Нејзиниот живот го одбележаа бројни среќни, но и тажни моменти, а сите ги помина со поддршка и љубов од нејзиниот сопруг Александар Футе Радуловиќ.

Фото: Принтскрин

Марина и Александар имаат син Милан, а нивниот втор син Милош ненадејно пo-чина во 2008 година.

Фото: Принтскрин

Марина за време на својата кариера има напишано неколку илјади песни за познати пејачи.

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Некои од познатите пејачите за кои има напишано песни се Здравко Чолиќ, Тоше Проески, Индира Радиќ, Светлана Ражнатовиќ, Северина, Нина Бадриќ, Неда Украден, Аца Лукас, Ана Николиќ и уште многу други.

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Фото: Принтскрин

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ

Фото: Инстаграм/ Марина Туцаковиќ
(Visited 5.872 times, 1 visits today)