Реклама
Наши ѕвезди

Му кажа ДА на саканиот: Се вери популарната македонска водителка

Тој клекна пред неа, а таа му кажа да.

Реклама

Популарната македонска водителка се сврши со долгогодишното момче.

Ведрана Ѓорѓевиќ соопшти прекрасни вести, па веднаш почнаа да пристигнуваат честитки.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

Ведрана е една од нашите најубави и најзгодни водителки.

Маркетинг

Буквално и без грам шминка на неа, таа изгледа одлично.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

Долго време е препознатливо ТВ лице и досега работела на различни емисии и проекти.

Кариерата ја има започнато како многу млада, на свои 17 години, и тоа како модел и манекенка.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

На 28 февруари годинава ќе наполни 36 години.

Обожава да патува и секој слободен момент го користи да посети некоја нова дестинација.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

Друштво секогаш ѝ прави нејзиното долгогодишно момче Андрија Антиќ, кој по потекло е од Србија.

Бидејќи се долго време заедно нивните пријатели многупати досега очекувале парот да се вери.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

Но, Андреј клекна пред Ведрана токму кога сите најмалку го очекуваа тоа.

Водителката сподели романтична фотографија од нив, направена токму за време на запроувањето.

Тие еден со друг се сметаат за сродни души и ова за нив е само надополнување на љубовта.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

„Кога ќе најдеш сродна душа.

Беше само прашање на време“, напиша водителката во опис на фотографијата.

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

ФОТО: Инстаграм / Ведрана Ѓорѓевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button