Мрзливец стана хит на социјалните мрежи поради насмевката која ќе ве разнежни

Мрзливците се едни од најинтересните суштества на планетата.

Тие поголемиот дел од денот го поминуваат седнати на дрво, јадејќи листови. На каналот ViralHog на YouTube, се појави снимка на која еден симпатичен мрзливец ” води борбата” качувајќи се по дрвото.

Видеото е направено во Костарика, а на него се гледа бебе мрзливец, кој сака да се симне па повтроно се обидува да се качи на дрвото.

ADVERTISEMENT

Според авторот на видеото, тој се насмевнал и сакал да се слика, а воопшто не се плашел. Во секој случај, тој момент е снимен на камерата,а вие ќе ја видите оваа мила насмевка.

Facebook Comments
(Visited 126 times, 1 visits today)
Loading...