МРАЧНА ТАЈНА НА АКТЕРКАТА: Претседателот ја натерал да му роди дете – таа не исчезна, таа се крие! Но, тоа не е најлошо…

Мрачна тајна.

Една од најпознатите актерки на шпанските серии, 50-годишната Адела Норијега која беше една од најголемите ѕвезди во 90-тите.

На домашната сцена позната по многу бројни улоги, најпозната по Марија Изабел.

Пред неколку дена пишувавме како нејзините пријатели и колеги се пожалија јавно дека не им се јавила повеќе од година дена, а некои па зборуваат дека таа нечујно се повлекла пре 10 години од светот на шпанските серии.

Веќе долго време се зборува како Адела е тешко болна и дека има рак, но нејзината сестра минатата недела се огласи преку социјалната мрежа Твитер и додатно ги збуни обожавателите.

– Мојата сестра нема социјални мрежи и за среќа што е така бидејќи не може да ги чита лагите кои се пишуваат за неа. Вистина дека е болна, но во прашање не е рак туку нешто друго, напишала нејзината сестра.

Но, во последните денови шпанските медиуми се распишаа дека тоа е само параван и дека Адела веќе со години е „скриена“ поради тајната која ја крие од минатото.

Имено, Адела пред 30 години била во врска со поранешниот претседател на Мексико, 72-годишниот Карлос Салинес де Гортари, а некои медиуми со сигурност тврдат како тие двајца имаат син кој денес има 31 година.

Детето го кријат бидејќи Карлос само што се оженил со неговата сопруга Ана Паула Герард, кога Адела му родила дете, сопругот никогаш не и признал иако во неколку наврати таа го прашала дали тоа е вистина, открива блзиок извор до поранешниот претседател.

 

 

 

 

 

(Visited 3.340 times, 2 visits today)