Моќна напивка за брзо слабеење

Помага при слабеење и ги исфрла токсините од телото.

Состојки:

1 лимон

60 гр магдонос

60 мл вода

Начин на подготовка:

Исечкајте магдонос и прелијте со врела вода. Оставете да се излади и додајте лимон. Лимонот никогаш не го ставајте во врела напивка, бидејќи така витаминот Ц ќе ги изгуби своите својства.

Facebook Comments
(Visited 1.120 times, 1 visits today)