Моника Белучи VS Тина Канаки – која е поубава трудница?

И двете големи љубови на Винсент Касел се имаат сликано голи за познатиот магазин

Сопругата на Винсент Касел, Тина Кунаки, се сликаше гола и го покажа својот труднички стомак на насловната страна на познат магазин „Photo“. Но 15 години пред неа тоа го направи и најубавата жена на светот, Моника Белучи, која и денес ги маѓепсува сите со својата грациозност, женственост и речиси нереална убавина.

Тина (22) која со Винсент (53) го чека своето прво дете го подржа овој тренд на фотографирање во бременоста и со насловната влезе во историјата.

 

Таа пред камерите позираше без облека.

Пред 15 години пак, во 2004, италијанската дива кога беше бремена со ќерката Дева на насловната на „Венити Фер“ се појави во долна облека и баде-мантил

Неколку години подоцна, кога со Винсент ја доби ќерката Леони, на насловната страна се појави со своето бебе во рацете.

Овие две фотографии се меѓу нејзините најубави фотографии, а кога ќе ги погледнете тешко дека ќе можете да кажете која од нив двете изгледа поубаво.

И двете дами изгледаат речиси нереално и го имаат оној посебен, неодолив сјај што ги краси бремените жени и мајките.

Facebook Comments
(Visited 589 times, 1 visits today)