Момче прашува дали е во право: Еве што им се случило нему и на неговата девојка во авион

Патник во авион предизвика бура реакии на интернет, откако напиша дека во авион побарал од некој маж да ги заменат седиштата за да може да седи до сопругата и бил одбиен.

Двојката од Мелбурн, Џеј Клос и неговата сопруга Зои биле разделени во делот за бизнис класа на летот на Virgin, бидејќи не можеле да резервираат две соседни седишта.

Таа седела на прозорецот додека тој седел на патеката во истиот ред од спротивната страна од авионот.

ФОТО: Принтскрин

Клос во видеото на TikTok, кое го насловил како „Дали не сум во право“, објаснува како учтиво го прашал човекот дали може да ги заменат седиштата со патникот што седи до неговата сопруга.

„Еј, дали ќе ти пречи да се преселиш за да можам да седам со мојата госпоѓица? Роденден ѝ е“, рекол Клос.

„И тој само ме погледна, не одговори.

ФОТО: Принтскрин

Повторив: „Дали е можно да се преместите овде?

Тој рече: „Не, нема, ќе седам овде“.

Клос објаснил дека Зои не сака многу да лета и може да се случи да добие гадење, затоа сака да седи до прозор.

ФОТО: Принтскрин

Тој ја искажа својата фрустрација на видетото кое стана вирално.

Човекот секако ќе седел на исто место само од другата страна, но сепак одбил.

„Може ли некој да ми објасни, што по ѓаволите се случува овде? Тоа е истото седиште, само на друга страна од патеката“, вели Клос во виеото и објаснува дека иако неговата сопруга го замолила човекот тој одбивал.

ФОТО: Принтскрин

На крајот сепак попуштил и се заменил со Клос и парот сепак седел заедно.

Клос останал бесен до крајот на летот и рекол дека му доаѓало да му удри шлаканица на човекот, но се воздржал само затоа што бил во авион.

Ова видео предизвика многу реакции на социјалните мрежи.

Многумина го поддржаа и човекот кој одби да се премести.

Што мислите вие?

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

 

[tptn_list]