Момчето кое ја стави во зaтвoр, денес и е вереник – пејачката Романа се мажи?

Романа Паниќ ќе се заколне на вечна љубов?

Српската пејачка неодамна се врати во својот стан во Белград, а како што пишуваат српските медиуми, со неа е и нејзиниот партнер Филип со кого во Австралија заврши зад решетки.

Таа објави нова фотографија на социјалните мрежи, а најмногу внимание привлече прстенот на нејзината рака, па многумина дознаа дека пејачката всушност е свршена.

Прстенот блесна, но останува прашањето дали е станува збор за вереники или само моден детаљ кој на пејачката многу и се допаднал.

Кога е во прашање процесот кој се води против Романа, таа за Блиц.рс кратко искоментирала:

– Чекам се да се склопи и на сите да ви ја раскажам мојата страна од приказнаа. Се уште не сум подготвена да го направам тоа. За сега се знае само една страна од приказната, рекла таа за Блиц.рс пред извесен период.

За потсетување, Романа и нејзиното момче Филип Мркајиќ ук рале 14.400 евра, поради што пејачката беше осу дена на една година ка зна, со право на ослободување на условно по два месеци отслужување на казната, по што беше депортирана за Србија.

Пријателката вели дека Романа се срами поради тоа што се случило, во еден момент била целосно разочарана, но сега се чувствува многу подобро во родната земја.

-Романа жива се изеде откако е уапсе на. Психички се чувствува подобро бидејќи конечно се враќа во Србија, но во еден момент баш потона. Ми кажуваше дека во заtворот добро се однесувале со неа, но сепак неколкупати барала помош од психијатар.

Ми призна дека се кае поради сè, дека ова и била животна лекција, која, ако била паметна, можела да ја избегне. Ми рече дека вакво нешто веќе никогаш нема да и падне на памет, па дури и да мора да проси на улица.

Повеќепати повтори дека се чувствува лошо зашто се посрамила и себе и семејството. Не знае како да се појави пред мајка и, која е очајна поради целата ситуација, открила пријателката.

По оваа драма пејачката успеа да се прибере, и по фотографиите кои сведочат таа изгледа навистина добро.

Во продолжение погледнете неколку убави фотографии од пејачката.

 

 

 

 

(Visited 190 times, 1 visits today)