„Моите деца се малтретирани време е да кажам се “: Ѕвездата на „Беверли Хилс“ реши да си ја отвори душата

Видео со момчето од Австралија, кое има дијагностицирано Ахондроплазија-џуџе, нарушување на растот на коските, предизвика вистинска „бура“ кај многу sвезди.

Значи, една од нив, иако таа не го потенцираше директно, беше актерката Тори Спелинг, која конечно реши да ја раскаже својата приказна, преку Инстаграм.

ADVERTISEMENT

Имено, исто како што малото момче зборуваше за училишно насилство, така и актерката чии најстари деца, 11-годишната Стела и 12-годишната Лијам, доживеаја иста работа.

Како што напишала на Инстаграм, малтретирањето трае со години, затоа не може повеќе да молчи. „На крајот на последната година од основното училиште и првата година од средното училиште, Стела преживеа„ малтретирање “.

Во претходното училиште, тие ја обвинија дека намерно се однесува како жртва. Откако ветија дека ќе разговараат со дете кое е виновно за сè, ништо не се случи. Ништо не се сменило. И покрај нашата промена на училиште, малтретирањето продолжи и ја преминуваше секоја граница. Почнаа да ја навредуваат заради нејзината тежина и изглед “, ја отвори душата, извинувајќи се за почетокот.

После тоа, таа се прошири и на својот син Лијам. Приказната е малку поразлична со него затоа што тој бил навреден од директорот. Поточно, во еден момент тој го нарекол „мрзлив и демотивиран“, што го натерало момчето да мисли дека е глупаво. „На училиште, малтретирањето одеше толку далеку што честопати имаше главоболки и болки во стомакот“, за што отворено признава дека сум загрижена мајка.

На училиште, малтретирањето одеше толку далеку што честопати имаше главоболки и болки во стомакот.За оваа немилосрдна тема зборуваше и нивниот татко, сопругот на актерката, Дин МекДермот, кој повеќепати налутено одговори на злобните коментари што ги прочита на социјалните мрежи.

 

„Не можам да верувам во она што го прочитав. Ова е одвратно и страшно. Што не е во ред со вас луѓе “, напиша тој кога сфати дека луѓето се подготвени да коментираат за сè, вклучувајќи го изгледот и начинот на облекување на нивните деца. Затоа и двајцата се обидуваат да ја подигнат свеста и да ги охрабрат луѓето да размислуваат пред да напишат нешто за некого.

Facebook Comments
(Visited 903 times, 1 visits today)
Loading...