Модно парче што оваа пролет ќе биде хит и на скопските улици

Можеме да го носиме како во деловни, така и во вечерни изданија.

Оваа пролет едно од клучните парчиња за кое сме повеќе од сигурни дека ќе биде хит и на нашите улици е сатенското здолниште. Во прашање е модел со средна должина, направен од сатен и со ретро дизајн, со кој ќе ги замениме панталоните и дебелите џемпери и ќе блеснеме во полн сјај. Тие многу лесно се комбинираат, а доколку ви е потребна инспирација како да ги носите, доволно е да скокнете на Инстаграм профилите на познатите ИТ девојки и ќе најдете безброј прекрасни пролетни комбинации со овој шик модел.

ADVERTISEMENT

Сатенските здолништа се прв избор на голем број модни блогерки и трендсетерки, што можеме да го видиме и од фотографиите што се приложени тука, а за тоа зборуваат и бројните светски познати модни магазини.

Па погледнете како тоа го прават овие девојки и скокнете во новата сезона подготвени и со добар, фенси стил.

А еве и неколку модели од продавниците во Македонија…

Mango 2,990.00 MKD

Mango 2,990.00 MKD

Mango 2,490.00 MKD

Bershka 1,290.00 MKD

Zara 1,490.00 MKD

Zara 1,590.00 MKD

 

Facebook Comments
(Visited 500 times, 1 visits today)