Модерна, елегантна…Сања Лукаревска е вистинска ДАМА – каде и да се појави ги СОБИРА сите погледи!

Младата и успешна Сања Лукаревска одлично се носи со функцијата директор на Управата за јавни приходи.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Таа има 38 години и важи за една од најуспешните млади жени во Македонија.

Сања во една прилика изјави дека ја импресионираат жени на лидерска позиција иако порано тоа било реткост, таа наидела на препреки поради младоста но сето тоа било предизивик за неа.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

– Секогаш ме импресионирале жени на лидерски позиции. Порано беше реткост, а сега веќе има повеќе жени лидери на високи позиции.

Иако е предизвик, ама диоптријата на работењето и функционирањето на една жена, лидер, секогаш е дуплирана.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Во мојот случај покрај предрасуди од родов аспект, иако ги немало многу, можеби имало предрасуди заради младоста.

Порано се имало перцепција дека на клучни државнички позиции треба да има повеќе ,,бели коси,, .

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Јас сум среќна дека во мојот тим имам такви колеги кои порано ми биле претпоставени,а сега јас сум им претпоставена.

Имам доблест да барам совет и сега од нив, да научам нешто ново, затоа што менаџирањето со даночен орган, столб на Буџетот, не е ни малку лесно, ни едноставно, изјави неодамна Сања Лукаревска за Женски Магазин.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Исто така важи и за една од најубавите и најскоцканите жени лидери во Македонија.

На секој јавен настап таа знае како да се облече и поради протоколите кои ги имаат овие функционери.

Модерно, елегантно и непретенциозно Сања секогаш воодушевува со својот изглед.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Со еден збор таа е вистинска дама во буквална смисла на зборот.

Таа на својот официјален Инстаграм профил објави една фотографија која е направена на плоштадот „Македонија“ и испрати мотивациона порака.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

– Нова година не ја чувствувам како посебен ден, туку како нов почеток, стои во објавата на Лукаревска.

За потсетување, Лукаревска беше позитивна на корона вирусот и таа за МИА го раскажа искуството со овој немилосреден вирус кој го зафати целиот свет.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

– Шоkирачки е да примиш вест дека си позитивен на коронавирусот, иако не очекував такво нешто.

Кога отидов да се тестирам, бев толку релаксирана од исходот од тестот, но тоа е, што е.

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Немав никакви симптоми во текот на целиот период на лекувањето, дури со дел од здравствените работници со кои разговарав ми кажаа дека сум многу слаб преносител. Сите мои колеги и пријатели кои беа посочени во анкетата од моја страна, се негативни, изјави неодамна Лукаревска.

 

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

Лукаревска во едно поинакво издание.. погледнете! 

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм

 

ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм
ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм
ФОТО: Сања Лукаревска / Инстаграм
(Visited 649 times, 1 visits today)