Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Убавата Австралијанка досега не изненади многу пати со радикална промена на имиџот. Понекогаш тоа е само облека, но почесто тоа е боја на коса, фризура, па дури и тежина и конфигурација на лицето.

 

За потребите на филмот „Bombshell“, направени се специјални протези на лицето што ја направија речиси непрепознатлива.

Слична е ситуацијата кога се снимаше со филмот „Монструм“, за кој се здоби неверојатни 25 килограми, па дури и тогаш едвај ја препознавме.

 

Очигледно склони кон експериментирање и не се плаши да изгледа различно, приватно или за деловно, Шарлиз ја пренесе различноста во нејзиниот моден стил, така што можете да ја видите во најелегантното издание кое издвојува сексапил и женственост, преку „момчешки“ стајлинг од глава до пети. потпетици, но и во целосно опуштени варијанти кај влечки. Се разбира, тука се сите комбинации.

 

Единствено што може да се додаде е дека актерката, без оглед каква промена прави, сепак изгледа волшебно и убаво.

 

Facebook Comments
(Visited 82 times, 1 visits today)