Наши ѕвезди

„Многу те сакам“: Џамбо Агушев испрати порака до оваа личност – објавата на музичарот ќе ви го СТОПИ СРЦЕТО

Убава причина за славење имаше во домот на популарнуот музичар, честиткипридтигнаа од сите страни.

Џамбо се огласи на Фејсбук и на својата принцеза ѝ напиша порака која го топи срцето.

Џамбо Агушев во моментов е еден од најдобрите свирачи на труба во Македонија, па и пошироко.

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

Уште од многу млад неговите родители увиделе дека има огромен талент за овој инструмент и знаеле дека ќе стане исклучително успешен.

Тоа и се случило, Џамбо денес има светска кариера каква посакува секој македонски музичар.

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

Заедно со неговиот бенд настапуваат ширум светот, а имаат соработки и со многу големи музички имиња.

И покрај светската слава тој се труди да остане скромен и популарност да стекнува само со својата музика, никогаш не е дел од никакви скандали и афери.

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

Еден е од ретките кои не го кријат својот приватен живот, а често на социјалните страни знае да ја покаже и својата романтична страна ѝ да напише емотовна порака за својата сопруга Асена.

Toj има 4 деца, Мерт, Севги, Мелина и Алина, а тие се неговата причина и мотив да се бори и да чекори само напред кон успехот.

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

Алина ја добија пред една година и таа донесе огромна среќа во нивниот дом.

По повод нејзиниот прв роденден, Џамбо се огласи на Фејсбук и сподели фотографии од нејзиното раѓање, а ѝ посвети и емотивна порака.

„Ќерко моја, врапче мое, денес ти е прв роденден, Господ да ти даде многу години полни со здравје, среќа, радост и мир. Мала принцеза на тато, многу те сакам моја Алик“, напиша тој.

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

ФОТО: Фејсбук / Џамбо Агушев

Маркетинг

Поврзано

Back to top button