„Многу сум среќна што сум конечно дома“: Михаела ја победи короната и преку песна им упати поддршка на сите пациенти и медицински персонал во Македонија

Бројот на забоелни од коронавирусот секојдневно вo земјава.

 

Михаела Јаневска е една од 12-те пациенти кои си заминаа дома од Инфективната.Оваа млада девојка на својот Фејсбук профил сними постираше видео во кое со песната „Stand By Me“,ги охрабри останатите пациенти кои се борат со оваа болест. И напиша: Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејќи своеволно отидов директно од авион во болница.

Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати. Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се сè уште во болница. Ова е за вас“ .

 

Facebook Comments
(Visited 476 times, 1 visits today)