Младиот пејач постапи правилно, сними спот во Белград па се тестираше заедно со целата екипа од корона (ВИДЕО)

Младиот пејач неколку дена во Белград снимаше спотови за својот нов проект, а поради контактите со луѓе кои биле позитивни на ковид-19, морал да се тестира и тој како и целата екипа која работела со него на снимањето на спотовите.

Последните неколку дена пејачот Анид Ќушиќ престојуваше во Белград на снимањето на дури четири спотови кои ги подготвувал во текот на вонредната состојба. И додека во Белград го привршувал снимањето на кадрите за новите песни, меѓу познатите личности завладеала епидемијата од ковид-19. Поради контактите со поединци, младиот пејач одлучил да постапи апсолутно совесно.

– Иако нема причина за загриженост, тоа беше моја одговорност. Поради сите луѓе во моето блиско опкружување, посебно затоа што тие денови како приватно така и деловно бев во Босна. Фала на Бога се е во ред и со луѓето кои со мене работеа неколку дена на снимањето на спотовите, така и кога сум јас во прашање – рече младиот пејач кој во текот на престојот во Белград беше и на роденденот на Слободан Радановиќ.

– Имам неколку луѓе од јавната сцена со кои сум навистина добар. Пријатели и колеги кои ги почитувам и сакам. Се работи за големи имиња и исто така сакам да го слушнам нивното мислење кога се работи за мојот нов проект. Некаде се и пријателите заслужни зошто токму почнуваме со песната „Клинка“, рече Анид.

Младиот пејач со песната која ја потпишува Бане Опачиќ најавува, како што вели бројни музички изненадувања, а секако една од нив е и неговата песна „Клинка“.

Facebook Comments
(Visited 20 times, 1 visits today)