Млада македонска актерка се соблече во костим за капење и ги запали социјалните мрежи

Таа важи за една од нашите најубави актерки, а нејзините нови фотографии ги запалија социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин (Јутјуб, Фокс)

Симпатичната и талентирана актерка Ана Стојановска знае често да ги изненади своите пријатели со интересни фотографии, а овој пат во прашање се „селфи“ изданија од кои се гледа дека закачила убава црна боја, но и дека без шминка изгледа одлично.

Таа ова лето беше на одмор на популарниот грчки остров Миконос, па на нејзиниот профил на Инстаграм објави неколку фотографии од ова патување.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Ана Стојановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојановска

Но најмногу внимание привлече со фотографијата на која позира во минијатурни бикини, а во центарот на вниманието е нејзиното беспрекорно тело.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојановска

Инаку, Ана точно пред 10 години учествуваше во шоуто „Преживеан“ и важеше за една од најубавите учеснички. Како таа изгледаше тогаш, погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин (Јутјуб, Фокс)

Таа наскоро ќе стане тетка, односно нејзината сестра, актерката Јана Стојановска, го кажа своето судбинско „да“ ова лето и наскоро ќе се оствари во улога на мајка.

Ана неколку години беше во врска со пејачот Влатко Илиевски.

Facebook Comments
(Visited 286 times, 1 visits today)
Loading...