Мили ја ПОКАЖА 10 години младата сопруга – Во брак се ДВЕ ДЕЦЕНИИ, таа е вистинска УБАВИЦА, еве како ја ЗАПРОСИЛ!

Таа му е се!

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

Александар Милич Мили ја чува својата приватност далеку од очите од јавноста, па така рето се појавува на јавните настани со сопругата Нина.

Во последен момент Мили на своите мрежи стави заеднички фотографии со ена, а сега тој воодушеви со последната објава.

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

Имено, тој на Инстаграм објави фотографија од Нина и така реши на сите да покаже каква убавица чува крај себе.

– Мое се, напиша Мили, кој веќе 17 години ужива во љубов со Нина.

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

Таа позирала во кожен фустан и црни чевли, а Мили навел дека фотографијата ја правел Петра Вујаниќ.

Мили открил и детали од средбата со својата избраничка која ја запознал во 2004 година.

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

– Јас се дружев со пријателките на Нина, често излагавме и година дена траеше тоа држење.

Јас дури направив песна на еден од нејзините пријатели. Во тоа време, Нина беше во Италија, каде што студираше, и кога за прв пат дојде кај мене во студиото, само нејзиниот пријател рече:

-Следниот пат кога таа ќе дојде да ми каже!

По само шест месеци, Мили одлучил да ја запроси на прекрасен и невообичаен начин. Иако не е претерано романтичен, тој се обидел да се да биде во најдобрар ред.

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

“Отидовме на шопинг, јас си купував нешто за себе, што и да избра она и веле дека не и стои. Вечеравме во познат ресторан во вечерните часови.

Јас облеков сè што го купив, костум, вратоврска, и таа полуде затоа што не знаеше што да облече. Всушност месец дена пред тоа јас го нарачав прстенот, сè беше подготвено за таа ноќ. И шиев фустан за таа романтична ноќ, без она да знае, откри Мили.

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

– Преку пријатели ја добив најубавата маса, што имавме неверојатна вечера. Кога дојде тој момент јас почнав да се потам.

Во еден момент клекнав на колено и ја запорсив. Се сеќавам дека почна да плаче, и цел ресторан се сврте и почна да аплаудира. Петнаесет минути го чекав нејзиниот одговор, со насмевка на лицето се присети славниот композитор.

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

 

ФОТО: Александар Милич Мили / Инстаграм

(Visited 5.398 times, 1 visits today)