МИЛИОНСКИ ВИЛИ ИМААТ ЅВЕЗДИТЕ НА БАЛКАНОТ – Цеца и Новак ги имаат најскапите имоти, животот им е БАЈКА!

Спа центар, базени, фонтани, големи дворови, детски градинка- ова се само дел од содржините кои ги имаат познатите личности во домовите кои можат да се пофалат со вистински луксуз налик на светските ѕвезди.

Сека Алексиќ – Модерен дворец од 450 квадрати со базен

Познатата пејачка Сека Алексиќ со својот сопруг Вељко пред неколку години се пресели во голема вила далеку од градската гужва.

Купија плац во Стара Пазова и на него изградија куќа по нивна желба.


Раскошниот дом се наоѓа среде нива и е ограден со висок бел ѕид, а се зборува дека во вилата биле вложени 500.000 евра.

 

 

 

Здравко Чолиќ – оаза во мир во Коштуњак

Во луксузната населба покрај дипломатите живее и нашата најголема музичка ѕвезда Здравко Чолиќ.

До вилата на Чола има огормно зеленило, има двор две капии и високи мерки на безбедност.

Кога во 2012 година се пресели, медумите пишуваа дека то издвоил дури 850.000 евра за новиот дом.

Цеца Ражњатовиќ – вила која се проценува на 10 милиони евра

– Откако поминаа неколку години од реновирањето на внатрешниот дел на лускузната вила на Дедиње.

Цеца неодамна откри дека во својата луксузна вила поседува и вистинско катче за уживање.

Со помош на архитектите, Цеца пред неколку месеци го проширила базенот во долниот дел од вилата, а просторијата каде се наоѓа тој е дополнет со спацентар, има и дел за козметичко разубавување и фитнес простор.

Покрај оваа вила Цеца поседува и голема куќа на Кипар, каде ги поминува летните месеци.

Лепа Брена -Вилата наликува како на светските ѕвезди

Фолк пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ имаат луксузна вила во Белград, чија вантрешност е како од бајка.

Вилата внатре е преполна со детали златни нијанси на кои можат да се забележи и позлатени детали.

Домот е многу широк, од дневната соба може да се излезе право во дворот каде се наоѓа и базенот.

Куќата е на два спрата, а ентериерот е опремен со лускзен и скап мебел. Во куќата на Лепа има неколку дневни соби.

 

Новак Ѓоковиќ – четири недвижнини кои се вистински луксуз

Покрај тоа што го пазари станот во една елитна населба во Нов Белград, тенисерот изгради и куќа од соништата покрај Павловачко Езеро.

Меѓутоа оној вистински лускзу се наоѓа надвор од границите на Србија. Неодамна е откриено дека позади капијата на вилата на Новак во Монте Карло постои базен но и тениски терен.

Исто така во куќата се наоѓа и голема теретана, но и кино во кое Новак ужива со децата и сопругата.

Покрај тоа Новак поседува и луксузен стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари. Во прашање е само еден од многуте станови кои го престави новиот тренд на архитектурата.

Зградатa  се наоѓа е до Атланскиот океан, а во станот имаат три спални соби и дури и приватен базен.

 

(Visited 463 times, 1 visits today)