Реклама
Наши ѕвезди

Мики со песна од Тоше направи хаос во „Ѕвездите на Гранд“ – Цеца пресреќна, мораше да го изгушка пред сите

„Ти си за финале“, му пораа Ѓорѓе Давид на Мики

Реклама

Мики Секуловски повторно доминираше во шоуто

Велешанецот Мики Секуловски имаше фантастичен дуел со Мирза Чаушевиќ во „Ѕвездите на Гранд“.

Тие и двајцата со своите генијални настапи ги воодушевија сите претставници на жирито, но и публиката што ја кренаа на нозе. Борбата до самиот крај беше неизвесна, но на крај резултатот беше 6:5 за Мики, по што прва за збор се јави пејачката Ана Бекута.

Маркетинг

Мирза, беше добро тоа вечерва. Добро се избори со овој Мики, тој е опасност. Се беше фантастично, немам забелешки, изјави Ана.

Маркетинг
Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Пото се огласи Вики Миљковиќ која имаше критика за Мирза, но не и за Мики на кого не можеше да му најде забелешка.

„За Мики немам ниту една забелешка. Одвај чекам, кога ќе видам дека ти настапуваш, што ново ќе ни испееш и покажеш. Ти си еден од ретките кој успева од круг во круг да ну пружи нешто ново, поинакво и убаво. Посебно кога е во прашање твојот вид на музика“ изјави Вики Миљковиќ воодушевена од натпреварувачот од Македонија.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Со сличен коментар беше и Ѓорѓе Давид, кој му порача на Мики да се проба на некои европски или светски натпревари.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

„Секој пат кога излегуваш јас велам ‘Ти си за финале’, но радувај не уште, биди имагинативен, милина е да те слушаме“, изјави рокерот.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

На крај се огласи и менторката на Мики, Светлана Цеца Ражнатовиќ која беше пресреќна што го има во нејзиниот тим.

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button