Реклама
Наши ѕвезди

Мики со комитска песна растури во „Ѕвездите на Гранд“ – жирито во шок, не го очекуваа ова од него

Потполна доминација на Мики во популарното шоу

Реклама

Мики Секуловски повторно растури на сцената

Маркантниот велешанец Мики Секуловски кој оваа година се натпреварува во талент-шоуто „Ѕвездите на Гранд“ имаше уште еден одличен настап. Но речиси подеднакво добар беше и Елсан Пилица, па откако и двајцата направија спектакл на сцената, од жирито добија максимален број гласови.

Мики посебно растури со песната „Зашто правиш слона од мене“ од легендарниот Дино Дворник, кога се доближи до масата на која седеше Саша Поповиќ со менторките, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ, кои цело време танцуваа додека тој пееше.

Маркетинг

И бидејќи резултатот беше изедначен, следуваше акапела, каде велешанецот беше доминантен и помина во следниот круг.

Маркетинг
Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Тој настапи со песната Ја излези Ѓурѓо и растури на сцената, покажувајќи дека одлично се снаоѓа и со ваков вид на музика.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Оваа епизода прв пат во улога на жири се појави Сања Вучиќ која имаше мали забелешки за Елсан, за Мики коментираше само позитивно.

„Мики, јас целосно бев обземена од твојата енергија, ти си роден да се занимаваш со ова, ти си една ѕвездетина“, му порача Сања, а со ваквиот нејзин коментар се согласи и Снежана Ѓуришиќ која додаде дека пејачот од Македонија бил надмоќен во сите три песни.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

„Кандидатот број два беше доминантен во сите три песни“, го изнесе своето мислење познатата пејачка.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Од настапот на Мики беше воодушевен и Мили кој му порача на Мики дека звучеше одлично со старата македонска песна и да продолжи да се развива и шири во овој правец, а позитивни критики доби и од Босанац кој подеднакво беше воодушевен од него.

Како изгледаше Мики, но и како звучеше, погледнете во продолжение…

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button