Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

Мики Секуловски растури, Цеца никогаш не била посреќна – велешанецот го освои Балканот со својот глас

Еден од најдобрите натпреварувачи што некогаш се појавиле во ова популарно музичко шоу

Огласи 3

Искусниот велешанец Мики Секуловски (36) од тимот на Светлана Цеца Ражнатовиќ направи „хаос“ во новата епизода од „Ѕвездите на Гранд“.

Мики на сцената излезе со песни од „Бјело дугме“ и Дадо Топиќ и ја освои публиката додека од жирито доби 6 гласови.

Тој настапи во дуел со младиот Инел Нукиќ (17) за кого жирито тврдеше дека немал среќа што се натпреварува против еден ваква „аждаја“ каков што е Секуловски кој веќе има големо искуство зад себе.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Ѓорѓе Давид беше воодушевен до настапот на Мики, па покрај тоа пто цело време играше, на крај и го бакна пејачот.

„Кандидат број еден, нереален дуел, посебно што ти си човек колку што оваа материја ја познавам кој работи како треба. А сега исечи ме, бидејќи морам да излезам и да го бакнам Македонецот. Никој никогаш не се осмелил да го отпее Топиќ и оваа песна што ти ја избра. Ти благодарам за тоа, јас уживав во него“, изјави познатиот рокер, а Саша Поповиќ се пошегува на негова сметка.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

„Јас да сум на твое место би дошол и би ја бакнал Цеца како негова менторка“, изјави Поповиќ, а Ѓоле отрча и ја бакна Цеца.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

„Па зошто мене, човекот пееше, а не јас?“ праша пејачката, а потоа го додаде и следново:

„Кажа дека добив бисер, но јас велам корпа со бисери“, го пофали својот кандидат познатата фолк-пејачка.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Од друга страна Ана Бекута беше изненадена од реакцијата на Ѓоле, посебно додека тој се радуваше на настапот на Мики.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Ова е само еден натпреварувач. Одличен си, не сакам да ја намалувам твојата вредност, но на мене тука Ѓоле ми беше многу чуден, изјави Ана. Неговото однесување го коментираа и останатите, по што Поповиќ реши да ја прекине дебатата и ѝ даде збор на Ражнатовиќ.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

„Одам да го гушнам мојот кандидат“, изјави Цеца и на сцената излезе боса со што ги изненади сите во студиото.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Потсетуваме, Мики и претходниот круг кога се појави на сцената во „Ѕвездите на Гранд“ никого не остави рамнодушен.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Тој веднаш ги освои симпатиите како на публиката, така и на жирито, а Цеца беше пресреќна што тој заврши во нејзиниот тим.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Мики тогаш беше претставен како келнер, бидејќи тој тоа навистина го работеше во Белгија во изминативе години.

Имено, 36-годишниот велешанец кој во нашата земја е познат и по неговото учество во македонскиот „Идол“, каде во младоста ги воодушеви сите со неверојатниот талент за пеење, како и по неговите песни кои се уште се вртат по нашите радио станици, по долги години реши да си ја проба среќата и во ова популарно шоу и тоа очигледно беше паметен избор.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Многумина веднаш го споредија со Исак Шабановиќ, пејачот кој исто така со својот прв настап доживеа неверојатна популарност.

А како Мики звучеше тогаш, можете да дознаете тука

Маркетинг

Поврзано

Back to top button