Реклама
Наши ѕвезди

Мики Секуловски конечно се огласи и еве што изјави за победничката во „Ѕвездите на Гранд“, но и за Цеца

Не крие дека не очекувал ваков резултат

Реклама

Тој беше единствениот маж што се пласираше во најдобрите шест кандидати, а потоа стигна и до суперфиналето…

Мики Секуловски со својот неверојатен успех во „Ѕвездите на Гранд“ ги воодушеви сите, но посебно фановите од Македонија.

Тој го освои високото второ место во „Ѕвездите на Гранд“, а победи Шејла Зониќ која исто така беше во тимот на Цеца Ражнатовиќ.

Маркетинг

Во тимот на Цеца беше и 18-годишната Мелиса Зијадиќ од Македонија, додека Петрушовска која исто така стигна до финалето и која го освои третото место беше во тимот на Александар Милиќ Мили.

Маркетинг
Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

По неверојатниот успех Мики се огласи и најпрво преку Инстаграм им се заблагодари на сите што гласаа за него.

Тој за „Гранд.онлајн“ зборуваше и за своите први впечатоци по финалето, искрено откривајќи дека не очекувал ваков резултат. Како што самиот вели, бил презадоволен и со самото тоа што успеал да стигне до финалето и не очекувал да биде меѓу тројцата најдобри.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Што се однесува до победничката која исто така беше во тимот а Цеца, Мики вели дека му е драго што победила Шејла затоа што, според него, таа била една од најдобрите кандидати.

Фото: Инстаграм

„Навистина ми е драго за Шејла затоа што беше еден од најдобрите, ако не и најдобриот вокал во овој натпревар, но и што беше од мојот тим“, изјави Секуловски за „Гранд.онлајн“.

Фото: Инстаграм

Тој потоа откри и дали зборувал со Цеца и дали ќе ја продолжи соработката со неа, истакнувајќи дека навистина би бил пресреќен доколку во иднина се случи било каква соработка со неа.

„Можеби ќе се случи и некој дует со Цеца и мене, и навистина ми е драго доколку се направи нешто со моето пеење, кое е поп-рок, и нејзиното пеење. И доколку таа прифати, навистина ќе ми биде драго“, вели Секуловски пред камерите на „Гранд.онлајн“.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button