Реклама
Наши ѕвезди

Мики Секуловски конечно откри дали има девојка – ова ги изненади сите, пејачот беше потполно искрен

„Има девојки, ама некој треба да ги најде“

Реклама

Мики Секуловски уште кога се појави на сцената во „Ѕвездите на Гранд“ остави силен впечаток и ги воодушеви сите.

Така беше и во последната емисија кога исто така растури на сцената, а за овој негов настап се уште се зборува.

Како што самиот откри подоцна во интервју за „Гранд.онлајн“, имаше мали проблеми со грлото, но се трудеше да даде сé од себе, така што и овој пат доминираше на сцената иако и неговиот ривал во дуелот, Босанецот Алмир Делиќ, исто така беше одличен.

Маркетинг

Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Сепак, на крајот Мики доби шест поени, а сите претставници на жирито беа согласни дека е еден од најдобрите пејачи во шоуто.

Маркетинг

Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Тој исто така не помина незабележано и кај претставничките на понежниот пол, посебно откако за Гранд откри дека е „соло“.

Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Имено, тој зборуваше за својот емотивен статус и потенцираше дека не е оженет, но и дека во моментов нема девојка.

„Најверојатно се уште ја немам пронајдено вистинската. Имав некои семејни проблеми и останав во Белгија 5 години, бидејќи едноставно морав да останам. Но се вратив и одлучив да се пробам во ‘Ѕвездите на Гранд’ и живеам во Македонија“, изјави Мики за Гранд, па додаде:

„Има девојки во Македонија, само треба некој да се потруди да ги најде“, вели во шега талентираниот пејач од Велес.

Неговиот настап погледнете го во продолжение…

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button