Реклама
Наши ѕвезди

„Ме замени за дечко ми“ – Кристина Димитри со предупредување до овој маж

Македонската пејачка испрати предупредувачка порака до овој човек.

Реклама

На публиката ѝ се претстави како манекенка, која овојуваше први награди на европските и светски избори, но се одлучи за целосна промена на професијата.

Кристина Димитриевска денес е успешна пејачка, која освен во Македонија, голема популарност стекна и во Србија.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Иако релативно кратко е на музичката сцена, таа веќе има соработки со врвни музички имиња, хитови и закажани настапи месеци однапред.

Маркетинг

Кристина изгледа светски, а се труди и така да биде на сцена.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Таа е целосен пакет – изгледа, пее и танцува прекрасно.

Пред да ја започне музичката кариера, Кристина беше во брак со пејачот Даниел Кајмаковски.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Во бракот со него го доби синот Давид, кој е центар на нејзиното внимание и нејзина најголема љубов.

По разводот со Даниел, Кристина долго време не откриваше ништо во врска со нејзиниот љубовен живот.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Таа никогаш не ѝ ја затвори вратата на љубовта и сега повторно љуби.

Иако не сака да го откри ликот на своето момче, сепак постојано истакнува дека е премногу вљубена и дека за неа тој е најубав на целиот свет.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Деновиве нејзиниот најдобар пријател славеше роденден, па пејачката јавно му испрати честитка.

„Мој брат. Мој херој. Моја гордост. Среќен роденден, те сакам најмногу. А, тоа што ме замени со моето момче, ќе разговараме, хахахаха. Пријателство засекогаш“, стои во описот на фотографијата.

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

ФОТО: Инстаграм / Кристина Димитри

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button