Реклама
Холивуд

Меси заработува милиони, а еве на што неговата сопруга ги троши парите – многумина занемеле кога виделе што купува

Многумина се прашуваат на што троши пари сопругата на Меси бидејќи имаат милиони, а таа ги изненади сите.

Реклама

Фудбалерот Лионел Меси се навикнува на животот во Мајами, каде заедно со сопругата Антонела беа фотографирани како одат во локална продавница. Фотографиите наидоа на ентузијазам во јавноста, бидејќи изгледаат како просечно семејство кое нема проблем да оди на шопинг.

Многумина мислат дека сопругите на фудбалерите водат луксузен начин на живот, и дека трошат пари на скапи чевли и чанти. Сепак, Антонела демантираше и покажа дека е вистинска домаќинка.

ФОТО: Принтскрин

Странските медиуми пишуваа дека фудбалерот заработува 7 милиони евра месечно, но кога ќе влезете во неговиот Инстаграм профил нема да видите луксуз и раскош.

Иако медиумите пишуваат дека фудбалерот вози автомобил од 240.000 долари, на социјалните мрежи не можете да видите дека Меси е вториот најплатен фудбалер во светот.

Маркетинг
ФОТО: Принтскрин

За разлика од неговиот ривал Кристијано Роналдо, кој сака да се слика покрај луксузни автомобили и да го покажува својот луксуз на Инстаграм, Меси најчесто објавува фотографии со семејството.

Лионел Меси (35) и Антонела Рокузо (34) се запознале преку нејзиниот брат уште кога биле деца, односно кога имале пет или шест години. Како што подоцна признал фудбалерот, се дружел со нејзиниот брат за да може да ја види.

Маркетинг
ФОТО: Принтскрин

Таа му пишувала писма и сè било толку слатко, но животот ги разделил кога целото семејство на Меси се преселило во Барселона поради неговата фудбалска кариера.

„Замислете да се преселите на нов континент со вашето семејство на 13 години и нивната иднина зависи од вас. Беше комплицирано време. Од една страна, беше спектакуларно да се дојде и да се игра во Барселона. Од друга страна, беше тешко е да оставам се зад себе: моите пријатели, остатокот од моето семејство, моето детство. Пристигнавме во земја во која немав ништо. Почнав практично од нула“, изјави еднаш Меси во едно интервју.

ФОТО: Принтскрин

Далечината меѓу нив не ги спречила да се заљубат. Фудбалскиот мајстор и Рококо се запознале како деца и иако Меси на крајот се оддалечил од Аргентина за да го практикува својот спорт на друг континент, двајцата повторно се поврзале поради трагедија и на крајот се заљубиле.

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button