Месечината на 12 декември на 3 хороскопски знаци целосно ќе им го промени животот!

Нервозата и нетрпеливоста се главните одлики на полната Месечина која влага во знакот на Близнаци. Овој период бара многу прилагодување, но и трпеливост.

Месечината ќе биде зафатена со Нептун, што ќе биде одлично за само-откривање, медитација и креативност. Тоа ќе се случи на 12 декември 2019 година. Од сите страни се создаваат толпи, доаѓаат многу информации, важни и помалку важни … Сега треба да бидеме внимателни и да ги отвораме ушите за да не пропуштиме нешто важно.

И покрај сè, некои поединци ќе најдат место за мир. Многумина интензивно ќе се дружат и споделуваат важни животни приказни и совети. Секако дека ќе има забава и смеа, како и некои сериозни совети од луѓе што ги почитувате. Месечината ќе биде зафатена со Нептун, што ќе биде добро за само-откривање, медитација и некаков нов пронајден креативен интерес. Некои луѓе можат да имаат предвидувачки соништа или ќе добиваат различни пораки преку соништата.

Оваа полна месечина може да донесе добри странски трансакции, односно квалитетни зделки и со странци. Општо земено, потребно е малку прилагодување и трпеливост за да се надминат предизвикувачките ситуации и проблеми.

Овен

За вас оваа полна месечина се случува во третото поле на комуникација, пократки патувања, документи, договори, семејство и соседи. Деловните преговори течат во наредните денови.

БИК

Со вас оваа полна месечина се случува на друго поле за финансии и материјални добра. Може да има вести за парична добивка или ако сте во преговори за продажба или купување, можеби имате тежок испитаник. Но, ниту е лесно и не се откажувате, па затоа е добра идеја да се постигне договор.

Близнаци

Со вас оваа полна месечина се одвива во првата куќа, така што ќе има јавни настапи или планирање за Нова Година. Можна е дилема за некои врски. Не се барајте со некои приказни. Некои Близнаци може да имаат некои проблеми со законот или сообраќајните казни.

РАК

Со вас оваа полна месечина се случува во дванаесеттото поле на психа и мистерија, така што може да се појават ненадејни интриги или кавги на работа. Можеби ќе дојде до ненадеен испад на емоции што ќе ве победат, сето она што сте вршеле притисок подолг временски период. Одморете се и обрнете внимание на вашето здравје.

ЛАВ

Оваа полна месечина ви се случува во единаесеттата куќа на пријатели, планови, очекувања и пензија. Многу Лавови можат да имаат деловен успех и ако некој ви помогна да успеете – наградете го. Некои лавови можат да започнат со љубовна врска!

ДЕВИЦА

Оваа полна месечина ви се случува на десеттото поле во кариерата и еден родител. Иако нервозата и хаосот се присутни на работа, напорот е проследен со награди. Индивидуалните Девици можат да купат нешто суштинско – автомобил, недвижен имот.

Вага

За вас оваа полна месечина се случува во деветтото поле на долги патувања, повеќе филозофија, мудрост и учење. Важно е да ги искажете своите мислења и да не ги чувате во себе. Некои Вага исто така можат да доживеат неколку непријатни изненадувања. Патувањето е отворено, затоа не избегнувајте го тоа.

Шкорпија

Оваа полна месечина ви се случува во осмата куќа, а станува збор за трансформација, наследство и пари од партнери. Може да ги добиете парите што ги очекувате или зголемување на платата. Поединците можат да добијат позитивен одговор на вработувањето. Можни се некои авантури.

САГИТТАРИУС

Со вас оваа полна месечина се случува во вашето седмо поле за партнерства и може да очекувате многу активности. Можни се некои судски или правни процедури, при што партнерот има тензии и недоразбирања. Обрнете внимание на правните права.

ЈАРАЦ

Оваа полна месечината ви се случува во шесто поле на секојдневниот живот, работа и здравје. Многу Јарци сега треба да направат сè според законот затоа што ако скриете нешто, сега може да се открие. Можеби откриете нешто што се крие од вас.

ВОДОЛИЈА

Оваа полна месечина ви се случува во петтото поле на љубов, деца, забава и спорт. Многу можности доаѓаат преку љубов и пријатели, додека некои нови планови и желби сега можат да се остварат. Нови познаници се можни, но внимавајте да не бидете измамени во бизнисот.

РИБИ

Оваа полна месечина ви се случува во четвртата куќа на еден родител, дом и семејство. Пазете се од измамите, особено кога станува збор за бизнис, купување или продажба. Многу Риби можат да примаат пораки преку соништа. Медитацијата сега е вистинскиот лек за вас.

(Visited 2.339 times, 1 visits today)