Менаџерот Кристијан Стефановски го знаат сите, но погледнете каква ВОНСЕРИСКА УБАВИЦА е жената што му го украде срцето!

Кико и Ана се совршен пар

Познатиот естраден менаџер веќе две години е во среќен брак со својата избраничка Ана.

Сопругата на еден од најпознатите естрадни менаџери во Македонија Кристијан Стефановски Кико, Ана Стојковска Стефановска, важи за вистинска убавица и една од најубавите Македонки на социјалните мрежи.

Ана со атрактивните фотографии што ги објавува на Инстаграм не ретко знае да ги израдува своите следбеници, без разлика дали е во опуштено или елегантно издание.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Ана во јуни 2019 година заплови во брачните води со Кико, а за нивната свадба која се одржа во еден елитен скопски хотел долго време се зборуваше.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

На нивната свадба се појавија многу познати фаци од светот на музиката, а меѓу нив и легендите Здравко Чолиќ, Жељко Самарџиќ и Владо Георгиев.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

На свадбата секако невестата беше главна која блескаше во својата прекрасна венчаница со отворено деколте. Инаку Ана е сестра на Ива Стојковска, некогашна македонска ракометарка која играше за повеќе македонски клубови( Еуростандард Ѓорче Петров, Кометал Ѓорче Петров и Вардар), а едно време го носеше и репрезентативниот дрес.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Кико ја запроси својата сакана додека беа на зимување во францускиот зимски ски ресорт Вал Торенс.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Ана тогаш веднаш се пофали со свршеничкиот прстен на социјалните мрежи, а меѓу првите и честиташе токму нејзината сестра.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Инаку, Кристијан Стефановски пред да влезе во менаџерските води со големите музички ѕвезди на јавноста и стана познат како момче на македонската лото девојка и телевизиска водителка Марјана Станојковска.

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Како изгледа денес неговата сопруга која му роди ќеркичка, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска

Фото: Инстаграм/ Ана Стојковска Стефановска
(Visited 2.859 times, 2 visits today)