Реклама
Наши ѕвезди

Мелита и нејзиниот поранешен сопруг повторно заедно: Еве кој ги спои – на среќата ѝ нема крај

Семејството Ракикевиќ повторно заедно, честитки пристигнуваат од сите страни.

Реклама

Убава причина за славење имаше во семејството, а Барбара се пофали и на социјалните мрежи.

Некогашната водителка Мелита Ракикевиќ гордо се пофали со својата ќерка Барбара, која буквално изгледаше како барбика за својата матура.

ФОТО: Инстаграм / Мелита Ракикевиќ

Мелита ја доби Барбара во бракот со познатиот скопски угостител Владимир Соме Ракикевиќ.

Барбара е нивното најголемо богатство и она што цел живот ќе ги поврзува.

Маркетинг

Мора да се признае дека Барбара порасна во вистинска убавица, која убавината ја наследи од својата мајка.

ФОТО: Инстаграм / Мелита Ракикевиќ

Физички потсетува многу на својата мајка.

Маркетинг

Публиката имаше можност да ја гледа и како водителка на етрадниот магазин „Бекстејџ“ и одличне се снајде во таа улога.

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

Сепак она со што таа сака да се занимава е музиката. Барбара има фантастичен глас и често на социјалните мрежи споделува видеа од неа како пее.

По повод матурата на Барбара целото семејство се собра на едно место и славеше.

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

Иако Мелита долги години е разведена од Соме, за матурата на Барбара повторно се споија и славеа со нивната ќерка.

Барбара објави фотографии од прославата на Инстаграм, а насмевката на лицето на нејзините родители кажува се. Погледнете:

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Фејсбук / Владимир Ракикевиќ

ФОТО: Фејсбук / Владимир Ракикевиќ

ФОТО: Фејсбук / Владимир Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

ФОТО: Инстаграм / Барбара Ракикевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button