Меколи Калкин го исмеја Дизни: „Сам дома денес вака изгледа“

Откако извршниот директор на „Дизни“ неодамна објави дека ќе направи римејк на култниот филм „Сам дома“, американскиот актер Меколи Калкин  (38) на Твитер објави фотографија на која напиша „Вака всушност ќе изгледа Сам Дома сега“ .

 “Дизни, јави ме”.

Сепак, повеќето од твитерџиите во коментарите се согласија дека идејата на Дизни за снимање римејк на филмот треба да се заборави.

ADVERTISEMENT

Фото: Твитер

Facebook Comments
(Visited 191 times, 1 visits today)
Loading...