Медиумите кренаа голема пaникa: Еден од најпознатите фолкери во пpeдинфарктна состојба – еве што се случува!

Мирослав Илиќ во критична здравствена состојба.

Фото: Мирослав Илиќ

Информацијата дека пејачот на народната музика Мирослав Илиќ наводно дека му се слошило и дека бил прединфаркнта состојба, тој се огласи по оваа вест.

– Нема причина да се грижите…Се е океј. Немам никакви тегоби , добро сум, се е океј со моето здравје, фала на Бога, порачал Мирослав, кој со месеци наназад не настапува поради пандемијата со корона вирусот.

Фото: Мирослав Илиќ

Немам концерти сега, работам по нешто, се снаоѓам не губам време, како и сите воглавно, вели пејачот.

За големата финансиска криза поради пандемијата и кризата на естрадата сепак не сакал да зборува.

Фото: Мирослав Илиќ

– Не благодарно е сега, да се зборува се и сешто, така е како што е. Кога ќе пројде се ова, ќе зборуваме за се, порачал фолкерот.

Мирослав Илиќ важи за голем професионалец во својата работа, но во естрадата важи и за голем шармер и срце кршач на дамите.

Фото: Мирослав Илиќ

Мирослав Илиќ со години се влече по судови за неговиот вонбрачен син кој не сака да го признае.

Дури и сопругата на фолкерот застана на страната на Мирслав Илиќ.

Гордана Илиќ, сопруга на Мирослав Илиќ, тврди дека таа и сопругот нема потреба да се бранат, бидејќи веруваат во Божја правда и дека целата ситуација наскоро ќе се разјасни, бидејќи непризнаениот син на Мирослав, Девин Антоновиќ со мајката Мирјана одлучи преку суд да бара ДНК анализа заради утврдување на татковство.

Фото: Мирослав Илиќ

-Ни Мирослав ни јас немаме што да коментираме. Немаме од што да се браниме. Се ќе дојде на свое. Правдата е бавна но достижна-изјавила Гордана. За разлика од неа Мирослав не сака ништо да коментира во врска со ова.

И додека во домот на Илиќ владее медиумска тишина, бившата љубовница на славејот од Мрчајевци, Мирјана најавува тужба. Неа ја изнервирале изјавите на Владо Перовиќ, кој рече дека се сомнева дека Девин е син на Мирослав, бидејќи Мирјана била фан на многу пејачи.

Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
Фото: Мирослав Илиќ
(Visited 2.903 times, 1 visits today)