Реклама
Наши ѕвезди

Мајката на македонската „Пинк ѕвездичка“ ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО во костим за капење (фото)

Како да се сестри, а не мајка и ќерка

Реклама

Поранешната македонска Пинк ѕвездичка, Лина Пејовска, важи за една од најатрактивните дами на нашата музичка сцена.

Таа деновиве покажа и од кого ја наследи својата убавина и ги изненади своите бројни следбеници на социјалните мрежи.

Имено Лина на својот профил на Инстаграм сподели како на убавото сончево време ужива со својата мајка.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Тие двете уживаат на плажа, облечени во костими за капење и речиси сите беа изненадени што на фотографијата мајката на Лина, Тереза Пејовска, многу повеќе изгледа како да и е сестра, отколку мајка.

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Потсетуваме, Лила Пејовска се прослави уште на свои 14 години кога ги освои сите со својот глас во „Пинк ѕвездички“.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Таа веќе има неколку големи хитови зад себе, а учествуваше и во популарното хрватско шоу „Ѕвезди – летен хит“.

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Таа во ова шоу учествуваше во 2019 година и стигна до самото финале, и тоа кога имаше само 16 години.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Нејзините видеа на Јутјуб имаат милионски прегледи, а поприлично е популарна и на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Пејовска на својот профил на Инстаграм редовно објавува фотографии, а некои од нив погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Фото: Инстаграм/ Лина Пејовска

Таско и Лина – „Неваљала“

Нека те боли

Нека те боли

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button